Noslēgusies Vasaras IT skola “Ar Tehnoloģijām pagalmā un pilsētā!” | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Noslēgusies Vasaras IT skola “Ar Tehnoloģijām pagalmā un pilsētā!”

Esam pavadījuši radošu, izglītojošu, ar digitālām aktivitātēm piepildītu mēnesi, un līdz ar jūlija izskaņu noslēdzas arī Ventspils Digitālā centra Vasaras IT skola “Ar tehnoloģijām pagalmā un pilsētā!”, kurā piedalījās vairāk nekā 340 skolēnu. Šogad vasaras skola norisinājās neierastā veidā – nodarbības bērniem notika svaigā gaisā, darbnīcām piešķirot vasarīgu atmosfēru.

Vasaras IT skolas ietvaros 1. – 6. klases skolēniem bija iespēja piedalīties visdažādākajās tehnoloģiju darbnīcās – LEGO filmas izveides, digitālās mākslas, mīmu, video, robotikas, “Roblox” spēļu izveides, QR kodu un foto medību, puzles apdrukas, u.c. darbnīcās, tādējādi gūstot ieskatu arī tehnoloģiju nodarbību piedāvājuma klāstā, kas Ventspils skolēniem ir pieejams visu mācību gadu pilnīgi bez maksas. 

Visbiežāk Vasaras IT skolu izvēlas apmeklēt arī skolēni, kuri apmeklējuši Digitālā centra nodarbības mācību gada laikā. Viens no tiem ir Ivo Geste, kurš izvēlējās pieteikties visās četrās Vasaras IT skolas sesijās. Kā stāsta Ivo,  apmeklēt Vasaras IT skolu ieteica mamma, bet, sākot apmeklēt nodarbības, viņam tik ļoti iepatikās, ka nolēma pieteikties arī uz visām atlikušajām nedēļām. Visvairāk Ivo paticis darboties Minecraft un Robotikas darbnīcās - šo nodarbību uzdevumi viņam padevušies vislabāk, un Minecraft skolu Ivo ir apmeklējis iepriekš, mācību gada ietvaros. Ivo priecājas par iespēju iepazīt un padarboties ar robotiem un citām tehnoloģijām, kas mājās nav pieejamas un iesaka arī citiem bērniem apmeklēt Digitālā centra tehnoloģiju nodarbības.

Noslēdzoties Vasaras IT skolai, sākas aktīva gatavošanās Digitālā centra jaunajam mācību gadam, kas, kā ik gadu, piedāvās daudzveidīgas tehnoloģiju nodarbības dažādām gaumēm. 

Nodarbības ar Ventspils pilsētas pašvaldības atbalstu tiek organizētas “Rīcības programmas datorprasmju apguvei Ventspils vispārizglītojošās skolās 2019. – 2021. gadam” ietvaros un Ventspils skolu skolēniem ir bezmaksas. Katru gadu pašvaldība šim mērķim paredz vairāk kā 200 000 EUR.