Notikusi projekta “Inteliģento pilsētu izaicinājums” sanāksme par prasmju pielāgošanu | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Notikusi projekta “Inteliģento pilsētu izaicinājums” sanāksme par prasmju pielāgošanu

Piektdien, 8. janvārī, norisinājās projekta “Intelligent Cities Challenge” jeb “Inteliģento pilsētu izaicinājums (ICC)” tiešsaistes sanāksme par tēmu “Prasmju pielāgošana (no angļu val. Reskilling)”, kurā piedalījās arī Ventspils Digitālā centra pārstāvji, lai uzzinātu par iniciatīvā iesaistīto partneru pieredzi.

Tiešsaistes sanāksmes laikā ar savu pieredzi dalījās Amsterdamas (Nīderlande), Pori (Somija) un Derijas / Londonderijas (Ziemeļīrija) pilsētu pārstāvji. Pārstāvji runāja par savu pieredzi un iepazīstināja ar dažādiem risinājumiem iedzīvotāju prasmju pielāgošanas iespējām. Tāpat partneri runāja par pandēmijas COVID-19 radīto krīzi, kas izraisīja satricinājumu gandrīz visās nozarēs, kas, savukārt, radījusi nepieciešamību pēc kvalifikācijas paaugstināšanas programmu pieejamības speciālistiem.

Ventspils ir vienīgā no Latvijas pilsētām, kas 2020. gadā pievienojās vairāk nekā 120 Eiropas pilsētām, lai projekta ICC ietvaros kopā ar pārējiem partneriem attīstītu pilsētās jaunus risinājumus. Dalība projektā sniegs Ventspils pilsētai iespēju pārņemt labāko praksi un pieredzi no citām Eiropas pilsētām tehnoloģiju un digitalizācijas jomās.

Projekts ICC ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi panākt inteliģentu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu pilsētu izaugsmi, izmantojot progresīvas tehnoloģijas.

Vairāk par iniciatīvu lasiet šeit: https://www.intelligentcitieschallenge.eu/.