Piesakies konkursa “Digitālais maratons” trešajai kārtai “Mākslas mēnesis” | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Piesakies konkursa “Digitālais maratons” trešajai kārtai “Mākslas mēnesis”

Kopš šī gada janvāra norit Ventspils Digitālā centra konkurss “Digitālais maratons”, kurā aicināti piedalīties Ventspils skolēni, jaunieši un ģimenes. Dalībniekiem gūstot jaunas zināšanas, attīstot prasmes un radošumu, kā arī praksē pielietojot dažādas digitālās tehnoloģijas, divas konkursa kārtas jau veiksmīgi aizvadītas un tūlīt tiks dots starts arī aprīļa kārtai “Mākslas mēnesis”. Trešajai kārtai iespējams pieteikties līdz 6. aprīlim.

Katra “Digitālā maratona” kārta ir veltīta konkrētai tēmai un ne velti mākslai izraudzīts tieši aprīlis - Latvijā kopš 1959. gada aprīlī norisinās mākslinieku sociālā un radošā aktivitātē “Mākslas dienas”, ko dēvē par mākslas, radošuma un pavasara svētkiem. Arī konkursa trešās kārtas “Mākslas mēnesis” dalībniekiem būs iespēja mākslinieciski izpausties, bet šoreiz digitālajā mākslā.

“Mākslas mēnesī” tiks dots aizraujošs uzdevums – sava grafiskā logo izveide soli pa solim! Tāpat kā iepriekšējās kārtās, arī šoreiz pirmais uzdevums būs mēneša tēmai veltīts “Kahoot” tests, kas notiks tiešsaistē pirmajā konkursa dienā, 7. aprīlī, plkst. 18:00 un tajā iegūtie punkti būs daļa no kopējā rezultāta. Šajā tikšanās reizē dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar konkursa noteikumiem un konkrētās kārtas uzdevumiem. Savukārt otrais uzdevums sastāvēs no vizuālās identitātes veidošanas procesa līdz pat rezultātam – sava logo izveidei:

  1. Ir ideja – UZZĪMĒ TO!
  2. Digitalizē – SAVU ATPAZĪSTAMĪBAS ZĪMI!
  3. Izstrādā – STILA GRĀMATU (Brand Book)!
  4. Vizualizē – UZ PRIEKŠMETA!

“Mākslas mēneša” darbus būs iespējams iesniegt līdz 28. aprīlim, un konkursa dalībnieku veikumu vērtēs Ventspils Digitālā centra izveidota žūrija trīs grupās:

  • individuālie dalībnieki vecumā no 10 līdz 13 gadiem;
  • individuālie dalībnieki vecumā no 14 līdz 18 gadiem;
  • ģimenes komanda.

Gan esošie “Digitālā maratona” dalībnieki, gan citi interesenti aicināti pieteikties aprīļa kārtai “Mākslas mēnesis” šeit: www.adre.se/digitalaismaratons, paralēli turpināsies pieteikšanās arī maija kārtai “Spēļu mēnesis”.  

Visiem dalībniekiem pēc reģistrācijas tiks izsūtīti pieejas dati vietnei moodle.digitalaiscentrs.lv, kurā tiek publicēti katras kārtas uzdevumi. Arī veiktie uzdevumi būs jāiesniedz vietnē moodle.digitalaiscentrs.lv līdz katras kārtas pēdējai konkursa dienai.

Visu kārtu noslēgumā katras kategorijas uzvarētājs saņems balvu 50 EUR vērtībā, savukārt konkursa  kopvērtējuma uzvarētājs, katrā no kategorijām saņems naudas balvu 100 EUR vērtībā. Konkursa nolikums pieejams šeit.