Runāja par nepieciešamajām prasmēm IT jomā un pārprofilēšanos | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Runāja par nepieciešamajām prasmēm IT jomā un pārprofilēšanos

Ceturtdien, 25. februārī, norisinājās Ventspils Digitālā centra organizēts tiešsaistes pasākums “Ventspils #TechUP”, kas šoreiz bija veltīts aktuālai tēmai “Nepieciešamās IT prasmes Ventspils IT uzņēmumos un pārprofilēšanās". Par savu pieredzi un piedāvātajām iespējām stāstīja Ventspils IT uzņēmumu “TestDevLab” un “Accenture Latvia” pārstāvji.

Gan uzņēmuma “TestDevLab” sabiedrisko attiecību speciālists Kristaps Skutelis, gan “Accenture Latvia” Kurzemes reģiona vadītājs Guntis Čoders norādīja, ka IT joma vienmēr būs aktuāla un šīs nozares pārstāvji būs nemainīgi pieprasīti darba tirgū, bet kvalitatīva darba spēka trūkums Latvijā liek meklēt dažādus veidus, kā ieinteresēt un iesaistīt šajā nozarē arī cilvēkus, kas līdz šim nav bijuši saistīti ar IT jomu. Abi uzņēmumi piedāvā dažādas iespējas, kas ietver gan prakses vietas, gan dažādu līmeņu praktiskas apmācības ar iespēju turpināt darba gaitas šajos uzņēmumos.

Uzņēmums “TestDevLab” savu darbību Ventspilī uzsāka 2012. gadā un šobrīd vairāk nekā 270 speciālistu lielā komanda nodrošina programmatūras testēšanas pakalpojumus un produktus gan globālajiem tehnoloģiju milžiem, gan strauji augošiem jaunuzņēmumiem. Uzņēmums piedāvā gan apmaksātas prakses vietas, gan ir ļoti ieinteresēts sadarboties ar motivētiem cilvēkiem, kurus piesaista IT joma, bet nav vajadzīgās iemaņas. Savukārt tiem, kuri ir citas nozares pārstāvji, bet ir vēlme pārkvalificēties un uzsākt karjeru IT jomā, Kristaps Skutelis rekomendē apmeklēt “TestDevLab School” intensīvās apmācības, kas sniegs pašu pamatu IT jomas apguvei, kā arī veikt ISTQB sertifikāciju.

Uzņēmums “Accenture Latvia” ir globāls konsultāciju, tehnoloģiju servisu un ārpakalpojumu uzņēmums, kas Ventspilī darbojas no 2013. gada. Uzņēmuma pārstāvis Guntis Čoders norādīja, ka galvenais ir vēlme attīstīties, mācīties un pamēģināt, kā arī ir jāstrādā, lai mainītu viedokli un stereotipus, ka IT ir tikai programmēšana un ir paredzēta tikai vīriešiem. Uzņēmumam “Accenture Latvia” Kurzemes reģionā ir vienmēr aktīvs darba sludinājums, kur nav norādīta ne konkrēta vakance, ne konkrēts pieteikšanās laiks, lai iedrošinātu cilvēkus pieteikties un uzsākt darba gaitas IT jomā. Kā norādīja Guntis, ar “Accenture Latvia” apmācību programmām ir iespējams panākt, ka cilvēks pilnīgi bez jebkādām zināšanām IT jomā 5 gadu laikā var kļūt par augsta līmeņa IT speciālistu.

Pasākuma ieraksts ir pieejams Digitālā centra mājas lapā: www.adre.se/20techupieraksts. Noderīgas vietnes, kuras apmeklēt, ja ir interese pamēģināt spēkus IT jomā: