Ventspils Digitālā centra pārstāvji NSCA konferencē Zviedrijā prezentēja Zinātnes centru “VIZIUM” | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Digitālā centra pārstāvji NSCA konferencē Zviedrijā prezentēja Zinātnes centru “VIZIUM”

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils Digitālais centrs” pārstāvji no 16. līdz 18. novembrim piedalījās Ziemeļvalstu zinātnes centru asociācijas (NSCA) ikgadējā konferencē, kas šogad norisinājās Zviedrijā, Noršēpingā, pētniecības un zinātnes centrā “Visualiseringscenter C”. Konference vienuviet pulcēja NSCA biedrus un pārstāvjus no dažādiem zinātnes centriem, un šogad kā pilntiesīgs asociācijas biedrs pārējiem sevi prezentēja arī Ventspils zinātnes centrs “VIZIUM”.

Konference katru gadu notiek kādā no biedru pārstāvētajām valstīm un rotācijas kārtībā ik gadu to organizē kāds no NSCA biedriem. Šogad asociācijas dalībniekus pie sevis aicināja pētniecības un zinātnes centrs “Visualiseringscenter C” Zviedrijā. Centrs iepazīstināja konferences dalībniekus ar savu pieredzi un piedāvājumu - gan ekspozīciju, gan iespaidīgo 180 grādu kupola kinoteātri. Zinātnes centrs sadarbojas ar dažādiem industrijas pārstāvjiem, piemēram, NASA un vietējo universitāti “Linköping University”, kopīgi radot datos balstītu saturu.

Konferences ietvaros pārējie zinātnes centru pārstāvji iepazīstināja ar jaunumiem savos centros. Savukārt Ventspils Digitālā centra pārstāvji asociācijas biedriem prezentēja Ventspils Zinātnes centru “VIZIUM”, kas apmeklētāju vidū radīja neviltotu interesi.

Nākamgad konference norisināsies Dānijā, kur konferences dalībniekus uzņems Zinātnes centrs “Experimentarium”.

Ziemeļvalstu zinātnes centru asociācija (NSCA) ir dibināta 1987. gadā un tajā uzņemti 40 biedri no Dānijas, Igaunijas, Somijas, Islandes, Latvijas, Norvēģijas un Zviedrijas. Asociācijas mērķis ir veicināt pieredzes un ideju apmaiņu, kā arī sadarbību starp zinātnes centriem Skandināvijā un Baltijas valstīs.

Aktivitātes tiek īstenotas Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros. Kopējais apjoms ir EUR 2 011 676 ar programmas finansējumu 90% jeb EUR 1 810 508 (no tā 85% Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums un 15% valsts budžeta līdzfinansējums) un pašvaldības līdzfinansējumu 10% jeb EUR 201 168.

Plašāka informācija par EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentiem pieejama tīmekļvietnēs: www.norwaygrants.lv un www.eeagrants.lv.