Ventspils Digitālā centra pārstāvji piedalījās ECSITE 2021 starptautiskajā konferencē | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Digitālā centra pārstāvji piedalījās ECSITE 2021 starptautiskajā konferencē

No 9. līdz 11. jūnijam tiešsaistē norisinājās ECSITE (Eiropas zinātnes centru un muzeju tīkla) 2021 ikgadējā starptautiskā konference, kas pulcēja vairāk nekā 1200 speciālistu no dažādām pasaules valstīm, ar mērķi iedvesmot zinātnes un tehnoloģiju jomā, sniegt iespēju profesionāli pilnveidoties, iesaistīties diskusijās par aktuālām tēmām un veicināt sadarbību.

Visas trīs dienas paralēli norisinājās dažādu tēmu sesijas un tās vadīja augsta līmeņa nozares profesionāļi, bet dalībniekiem bija iespēja no plašā piedāvājuma izvēlēties sev saistošāko sesiju. Tika aptverts plašs tematu loks - sākot no globālām problēmām, piemēram, pandēmijas radītajām sekām līdz diskusijām par vienlīdzību, neformālo mācīšanos, auditorijas izpēti un eksponātu atjaunošanu. Tāpat konferences dalībniekiem bija iespēja uzzināt vairāk par jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem un iesaistīšanos zinātnē saistībā ar digitālo pārveidi un mārketingu.

Ventspils Digitālā centra speciālisti seminārā piedalījās projekta "Inovācijas centra izveidošana Ventspilī" ietvaros ar mērķi gūt pieredzi no citiem pasaules zinātnes centru pārstāvjiem. Turklāt Ventspils Zinātnes un inovāciju centrs kopš 2020. gada decembra ir kļuvis par Ziemeļvalstu zinātnes centru asociācijas (NSCF) un ECSITE biedru.

Ventspils Zinātnes un inovāciju centra būvniecība tika uzsākta 2019. gada 11. oktobrī, bet centra atklāšana šobrīd tiek plānota 2022. gada pavasarī.

Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. finansētā projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” kopējais apjoms ir EUR 2 011 676 ar programmas finansējumu 90% jeb EUR 1 810 508 (no tā 85% Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums un 15% valsts budžeta līdzfinansējums) un pašvaldības līdzfinansējumu 10% jeb EUR 201 168.

Plašāka informācija par EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentiem pieejama tīmekļvietnēs: www.norwaygrants.lv un www.eeagrants.lv.

“Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai.”