Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties spēlē “Ceļā uz VIZIUM” | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties spēlē “Ceļā uz VIZIUM”

Ventspils Digitālais centrs gada izskaņā aicina bērnus, jauniešus, ģimenes - ikvienu Ventspils iedzīvotāju un viesi lieliski pavadīt laiku un pārbaudīt savu atjautību, piedaloties noslēpumainā un aizraujošā piedzīvojumā – izlaušanās istabu spēlē “Ceļā uz VIZIUM”.  Izlaušanās istabas jeb escape rooms būs pieejamas Digitālajā centrā Akmeņu ielā 3 laika posmā no 27. līdz 30. decembrim.

Apmeklētājiem būs pieejamas divas izlaušanās istabas: “Tehnoloģiju laika istaba” un “STEAM izaicinājums”.

“Tehnoloģiju laika istaba” būs piemērota jauniešiem no 12 gadu vecuma (grupā līdz 4 cilvēkiem). Uzsākot spēli, dalībnieki tiks ieslēgti telpā, no kuras paša spēkiem jāizkļūst, vienu pēc otra atrisinot pavedienus, kas atklās noslēpumu.

Tehnoloģiju laika istabas leģenda vēsta: “Ar tehnoloģijām pārņemts zinātnieks, pētot tehnoloģijas, ir pazudis laikā. Jūs nokļūsiet mācību klasē, kurā viņš būs apkopojis tehnoloģijas vēstures artefaktus. Istabā būs negaidīti pavērsieni un slēptuves, kuras jums ir jāatrod, lai saprastu, pa kādiem vēstures līkločiem zinātnieks bija devies un kā tehnoloģiju attīstība ir ietekmējusi mūs šodien.”

Savukārt otrajā istabā norisināsies “STEAM izaicinājums”, kas būs piemērots ģimenēm ar bērniem no 7 gadu vecuma (grupā līdz 5 cilvēkiem). Uzsākot spēli, dalībnieki zāles vidū tiks norobežoti aplī. Uzdevums tiks uzskatīts par atrisinātu, ja dalībnieki saņems rīku, ar kuru izkļūt no apļa.

“STEAM izaicinājuma” leģenda: “STEAM izaicinājumā jūs sagaidīs kaste - kastē, kur, secīgi risinot virkni dažādu atjautības uzdevumu, jums būs ne tikai iespēja ielūkoties  S- zinātnē, T- tehnoloģijās, E – inženierzinībās, A – mākslā, M – matemātikā, bet, nonākt līdz atrisinājumam,  izkļūt no apburtā loka.”

Izlaušanās istabās iespējams darboties, iepriekš piesakoties šeit: www.adre.se/escape. Apmeklējuma laiks vienai grupai – 70 minūtes (1 stunda nodarbībai un 10 minūtes instruktāžai).

Dalības maksa: 5 EUR grupai. Lai dalībniekos atmodinātu sacensību garu un spēli padarītu vēl aizraujošāku, tiks noskaidrotas 3 katras izlaušanās istabas ātrākās komandas, kuras tiks apbalvotas 30. decembrī.

Pamatojoties uz valstī noteiktajiem ierobežojumiem, izlaušanās istabas var apmeklēt, uzrādot sadarbspējīgu Covid – 19 sertifikātu vai negatīvu Covid - 19 testu (testēšanas pārskatu), kas veikts pēdējo 72 h laikā.

Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Ventspils Digitālā centra bērnu un jauniešu izglītības programmu vadītāju Gunu Stepiņu pa tālruni 28632351 vai e-pastu guna.stepina@ventspils.lv.