Ventspils Digitālais centrs uzsāk pieaugušo apmācību sezonu | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Digitālais centrs uzsāk pieaugušo apmācību sezonu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Ventspils Digitālais centrs aicina arī pieaugušos pievērsties sevis pilnveidošanai, apgūstot jaunas digitālās prasmes, kas būs noderīgas ne tikai profesionālajā darbībā, bet arī ikdienas vajadzību nodrošināšanai un hobiju attīstīšanai. Papildus jau esošajam kursu piedāvājuma klāstam ikvienam iedzīvotājam vai darba devējam tiek dota iespēja ieteikt arī sev vēlamos kursus, aizpildot anketu www.adre.se/gribumacities.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Digitālais centrs” ir Izglītības kvalitātes valsts dienestā reģistrēta izglītības iestāde, kas darbojas ar mērķi apmācīt iedzīvotājus, uzņēmējus, pedagogus, pašvaldības iestāžu darbiniekus un citas personas moderno tehnoloģiju lietošanā, nodrošinot iespēju veiksmīgi iesaistīties informācijas sabiedrībā un e-pārvaldē. Piedāvātās apmācības ļauj iedzīvotājiem iegūt profesionālas zināšanas un prasmes, lai sekmīgāk konkurētu darba tirgū, kā arī nodrošina digitālo tehnoloģiju iespēju izmantošanu pašizglītošanās nolūkos.

Valstī noteiktie COVID-19 ierobežojumi vēl vairāk pierādīja digitālo prasmju nozīmi ikdienas un profesionālajā dzīvē, liekot arī Digitālajam centram pielāgoties un piedāvāt tiešsaistes apmācības, kas ir guvušas lielu atsaucību un popularitāti. Jaunais apmācību formāts sniedz iespēju mācīties ne tikai Ventspils iedzīvotājiem, bet ikvienam interesentam Latvijā un ārpus tās.  Arī turpmāk atbilstoši situācijai Digitālais centrs piedāvās gan klātienes, gan tiešsaistes apmācības, kā arī izstrādās e-kursus pastāvīgai apguvei.

Sākoties jaunajai apmācību sezonai, septembrī klātienē tiek plānoti digitālās foto apstrādes kursi ar bezmaksas digitālo attēlu apstrādes lietotni Photopea, MS Excel pamatu un padziļināta apguve, savukārt tiešsaistē mājas lapu izstrādes pamatu apguve WordPress vidē, kā arī pieejams e-kurss stundu saraksta veidošanai ar programmu aScTimetables. Liels uzsvars tiks likts uz pedagogu apmācībām, lai nodrošinātu jauno izglītības standartu īstenošanu atbilstoši Skola2030 programmai.  Tuvākajā laikā darba devējiem tiks piedāvāts arī digitālo prasmju (MS Word, MS Excel un datora lietošanas pamatprasmes ) novērtēšanas rīks, ar kura palīdzību būs iespējams novērtēt, kādas datorprasmes ir darbiniekiem un ko būtu nepieciešams vēl apgūt.

Interesenti aicināti sekot līdzi aktuālai informācijai par apmācību norisi mūsu mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv un Facebook kontā. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu macibas.vdc@ventspils.lv vai zvanot pa tālruni 63607607.