Ventspils pārstāvji piedalījās projekta Inteliģento pilsētu izaicinājums trešajā City LAB pasākumā | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils pārstāvji piedalījās projekta Inteliģento pilsētu izaicinājums trešajā City LAB pasākumā

No 1. līdz 17. jūnijam tiešsaistē norisinājās projekta Inteliģento pilsētu izaicinājums (ICC) jeb Intelligent Cities Challenge trešais City Lab pasākums, kurā piedalījās arī Ventspils Digitālā centra un Ventspils pilsētas domes pārstāvji, lai prezentētu Ventspils pilsētas ieceres iniciatīvas ietvaros un uzklausītu pārējo projektā iesaistīto pilsētu pieredzi dažādu mūsdienu risinājumu un tehnoloģiju ieviešanā.

Šoreiz pasākums notika reizē ar Eiropas Komisijas organizēto “Zaļo nedēļu” ar mērķi pievērst pilsētu uzmanību videi draudzīgāku attīstības plānu veidošanai. Pasākuma dalībnieki uzzināja plašāk par iniciatīvu Eiropas zaļais kurss jeb EU Green Deal atjaunoto rūpniecības stratēģiju, kas aicina virzīt pilsētu centienus uz videi nekaitīgāku un ilgtspējīgāku nākotni,  tai skaitā virzību uz ilgtspējīgākām rūpnieciskajām sistēmām, tehnoloģijām, uzņēmējdarbības modeļiem un patēriņa paradumiem.

Pasākuma ietvaros tika atklāta arī  ICC Tech4Good Martketplace vietne, kurā pieejama informācija par ICC iniciatīvas pilsētām un daudzveidīgajiem risinājumiem, kurus pilsētas īsteno.

Dalība projektā sniegs iespēju Ventspils pilsētai pārņemt labāko praksi un pieredzi no citām Eiropas pilsētām tehnoloģiju un digitalizācijas jomās, kā arī dalīties ar Ventspilī paveikto digitātās transformācijas jomā, konkrēti, veicinot un uzlabojot visu vecuma grupu digitās prasmes un nodrošinot pieeju  jaunākajām tehnoloģijām. Minētās aktivitātes tika ļoti augstu novērtētas no citu Eiropas un Lielbritānijas pilsētu pārstāvju un ekspertu puses.                                           

Vairāk par iniciatīvu lasiet šeit: www.intelligentcitieschallenge.eu.