Ventspils Zinātnes centrā “VIZIUM” uzsākta pirmo eksponātu montāža | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Zinātnes centrā “VIZIUM” uzsākta pirmo eksponātu montāža

Iecere par Ventspils Zinātnes centra izveidi aizsākās jau teju pirms 10 gadiem ar mērķi rosināt bērnos un jauniešos interesi par tehnoloģijām un zinātni, kā arī mazināt rudens un ziemas sezonas ietekmi uz tūrismu, pilsētai piesaistot tuvus un tālus viesus no Latvijas un ārzemēm. Iecere nu kļūst par realitāti – neatlaidīga un mērķtiecīga darba augļi jau šobrīd ir redzami ikvienam Ventspils iedzīvotājam un viesim skaistas arhitektūras pērles veidolā, taču darbs pie Zinātnes centra izveides turpinās. Tiek aktīvi strādāts pie ekspozīcijas un izglītojošā satura radīšanas, kas jau ir vainagojies ar pirmajiem eksponātiem Zinātnes centrā “VIZIUM”.

Ar ēkas būvniecības noslēgšanos nekas nebeidzas, lai to varētu pilntiesīgi dēvēt par Zinātnes centru, ir nepieciešams atbilstošs saturs, un jau šobrīd Zinātnes centrs ir sagaidījis savus pirmos 8 eksponātus, kas tapuši projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas - Next Generation Micro Cities of Europe” ietvaros. Eksponātu mērķis ir iepazīstināt Zinātnes centra apmeklētājus ar tehnoloģijām, kas bagātina lietotāju pieredzi, vienlaikus izglītojot par tādām tēmām kā fizika, modernās tehnoloģijas un programmēšana, sports, visums, zemestrīces u.c. Ar virtuālās realitātes palīdzību apmeklētāji varēs iejusties šāvēja, snovbordista un futbolista lomā, uzzinot arī par spēku un citiem fizikas likumiem, kas sportu padara aizraujošu un ietekmē sportista sniegumu. Eksponāti sniegs ieskatu STEM jomā, veicinot jauniešu interesi saistīt nākotnes profesijas izvēli ar zinātni, tehnoloģijām, inženieriju un matemātiku.

Sasaistē ar konkrētajiem eksponātiem ir izstrādātas jaunas mācību programmas divās vecumu grupās: 7. – 9. klašu un 10. – 12. klašu skolēniem. Mācību programmas nodrošinās aktīvu, interaktīvu un radošu mācību procesu, kur ar eksperimentu, praktisku darbību un spēļu palīdzību notiek zināšanu apguve grupā, pielietojot mūsdienu tehnoloģijas. Izglītojošais saturs veidots tā, lai tas būtu saistošs dažādām vecuma grupām un auditorijām.

Ar projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas - Next Generation Micro Cities of Europe” finansējumu tapuši eksponāti: Šaušana; Snovborda simulators; Iesit bumbu!; Digitālais visums; Projekcijas tunelis; Interaktīvā projekcijas grīda; Paātrinātais video; Zemestrīces simulators.

Zinātnes centra “VIZIUM” eksponātu piegāde plānota trīs daļās - projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas - Next Generation Micro Cities of Europe” ietvaros tapušie eksponāti tiks uzstādīti līdz oktobra beigām, projekta “Izglītības kvalitātes uzlabošana dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju jomā” ietvaros izstrādātie eksponāti tiks piegādāti līdz decembra vidum, bet atlikusī daļa tiks uzstādīta līdz 2022. gada jūnijam.