Apmācības uzsāk jaunie zinātnes centra “VIZIUM” darbinieki | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Apmācības uzsāk jaunie zinātnes centra “VIZIUM” darbinieki

Tuvojoties šīs vasaras lielajam notikumam, zinātnes centra VIZIUM atklāšanai, tiek pabeigti pēdējie darbi eksponātu zālē un sākta gatavošanās apmeklētāju uzņemšanai. Lai jau jūnijā jaunā VIZIUM komanda varētu smaidīgi un zinoši uzņemt apmeklētājus, nodrošinot vislabāko zinātnes centra apmeklējuma pieredzi, maijā tika uzsāktas jauno darbinieku apmācības.

Pavasarī Ventspils Digitālais centrs aicināja interesentus kļūt par daļu no pozitīvās un zinātkārās VIZIUM komandas un pieteikties ekspozīcijas speciālista, klientu apkalpošanas speciālista, nodarbību un šovu vadītāja vakancēm. No teju 100 pieteikumiem, tika atlasīti 18 darbinieki, kas rūpēsies par to, lai ikvienam viesim VIZIUM apmeklējums būtu neaizmirstams.

Jauno VIZIUM darbinieku apmācības sākās ar iepazīšanos un ekskursiju pa zinātnes centru, eksponātu izmēģināšanu un novērtēšanu. Strādājot vietās, kuras ikdienā apmeklē daudz dažādi cilvēki un bērni, ir svarīga pacietība, pozitīva attieksme un sirsnīga uzņemšana, tāpēc jaunajiem darbiniekiem tika nodrošinātas apmācības par klientu apkalpošanas kultūru. Apmācībās darbinieki apguva saskarsmes un komunikācijas pamatprincipus, konflikta situāciju risināšanas paņēmienus, apmeklētāju vajadzību izpratni, kā arī citas zināšanas un prasmes noderīgas klientu apkalpošanā. Apmācību noslēgumā visi darbinieki saņēma apliecību par piedalīšanos.

Zinātnes centra mērķis ir izglītot par STEM (zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika), tādēļ arī darbiniekiem svarīgi pašiem izprast STEM jomu, vadot nodarbības. Apmācībās ar laboratorijas eksperimentu palīdzību tika aplūkotas tādas tēmas, kā personīgās pieredzes nozīme mācību procesā, eksperiments kā instruments personīgās pieredzes būvēšanai un citas. Veidojot un arī vadot zinātnes šovu, īpaši par sarežģītām tēmām, ir ļoti svarīgi, lai priekšnesums būtu oriģināls, neredzēts un noturētu apmeklētāju uzmanību visa šova laikā. Īpašs izaicinājums ir mazi bērni, kuriem ļoti ātri paliek garlaicīgi, tāpēc darbinieki, kas būs iesaistīti nodarbību un zinātnes šovu vadīšanā, apgūst paņēmienus, kā nezaudēt apmeklētāju uzmanību, interesi un aizrautību visa šova garumā.

Jauno darbinieku apmācības turpināsies līdz jūnija vidum. Darbiniekiem, it īpaši tiem, kuru darba ikdiena būs saistīta galvenokārt ar eksponātiem, ir ļoti svarīgi pazīt visus eksponātus un ar tiem saistītās nianses, tādēļ tiks rīkotas īpašas apmācības ar VIZIUM eksponātu ražotājiem. Pieredze darbā zinātnes centrā ir diezgan reta, tādēļ apmācībās tika pieaicināti arī kolēģi no centriem AHHA (Igaunija) un Copernicus (Polija), kas dalīsies ar noderīgiem padomiem un savu pieredzi. Zinātnes centrā, kā jebkurā iestādē, ne mazāk svarīga arī ugunsdrošība un pirmā palīdzība, tāpēc arī šīs zināšanas ir iekļautas jauno darbinieku apmācībās.

Draudzīgā un smaidīgā VIZIUM sapņu komanda ikdienā rūpēsies par to, lai zinātnes centra apmeklējums būtu ne tikai izzinošs un izklaidējošs, bet arī pozitīvām emocijām pilns un raisītu vēlmi atgriezties. Smaidīgos VIZIUM darbiniekus varēs satikt jau zinātnes centra atklāšanā 18. jūnijā!

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros.