Digitālais centrs aicina Ventspils skolēnus piedalīties tehnoloģiju konkursā “DigITiņš 2022” | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Digitālais centrs aicina Ventspils skolēnus piedalīties tehnoloģiju konkursā “DigITiņš 2022”

Pēc divu gadu pārtraukuma klātienē atkal norisināsies tehnoloģiju konkurss Ventspils skolēniem “DigITiņš”, kurā skolēni no 1. līdz 12. klasei varēs pierādīt savas spējas un zināšanas par tehnoloģiju pasauli. Konkurss norisināsies “Digitālās nedēļas” ietvaros, kas šogad notiek no 14. marta līdz 14. aprīlim.

Konkursā aicināti piedalīties Ventspils vispārizglītojošo skolu skolēni no 1. līdz 12. klasei, Ventspils Mūzikas vidusskolas un Ventspils Tehnikuma audzēkņi. Konkursa mērķis ir iedvesmot skolēnus attīstīt savas digitālās prasmes, sekmēt skolēnu zināšanu, spēju un radošuma attīstību, praktiski pielietojot dažādas tehnoloģijas vienotā komandas darbā.

Skolēni aicināti pieteikties un startēt četrās vecumu grupās:

  • no 1. līdz 3. klasei – A grupā, ne vairāk kā 1 komanda no skolas;
  • no 4. līdz 6. klasei – B grupā, ne vairāk kā 1 komanda no skolas;
  • no 7. līdz 9. klasei – C grupā, ne vairāk kā 1 komanda no skolas;
  • no 10. līdz 12. klasei vai 1. līdz 4. kursam – D grupā (tajā skaitā Ventspils Mūzikas vidusskolas un Ventspils Tehnikuma audzēkņi), ne vairāk kā 3 komandas no vienas skolas.

Veidojot komandas, jāievēro, ka viens dalībnieks no komandas ir kapteinis, un komandā ir vismaz viens puisis un viena meitene. Ja komandā ir dažādām grupām atbilstoša vecuma skolēni, tad tā startē komandas vecākajam dalībniekam atbilstošā grupā. Katru komandu pārstāv viens skolotājs, taču viens skolotājs var pārstāvēt arī vairākas komandas.

Šogad konkursa dalībniekiem ir sagatavoti dažādi interesanti izaicinājumi. Komandām būs iespēja darboties ar Ventspils Digitālā centra robotiem, pārbaudīt savas zināšanas par datora uzbūvi un ar dažādu programmu un tiešsaistes rīku palīdzību pierādīt savas spējas dizainu veidošanā un programmēšanā. Jaunākiem konkursa dalībniekiem būs uzdevums izveidot bināro kodu, no LEGO uzbūvēt supervaroni un palaist to uz Mēnesi, bet lielākie dalībnieki varēs pārbaudīt savas spējas kustību sensoru programmēšana.

Visa informācija par pieteikšanos konkursam pieejama skolu direktoriem un administrācijai.  Reģistrēties konkursam iespējams līdz 31. martam. Pēc anketas aizpildīšanas komandas skolotājs un kapteinis 1 darba dienas laikā saņems apstiprinājuma e-pastu par dalību konkursā.

Komandas, kas būs reģistrējušās konkursam, atbilstoši vecuma grupai tiks aicinātas klātienē pārbaudīt savas informācijas tehnoloģiju zināšanas:

  • A grupa Ventspils Digitālajā centrā 4. aprīlī plkst. 9:30 – 12:00;
  • B grupa Ventspils Digitālajā centrā 5. aprīlī plkst. 9:30 – 12:00;
  • C grupa Ventspils Digitālajā centrā 6. aprīlī plkst. 9:00 – 12:00;
  • D grupa Ventspils Digitālajā centrā 7. aprīlī plkst. 9:00 – 12:00.

Komandas, kuras būs sevi pierādījušas kā spēcīgākās tehnoloģijās, tiks apbalvotas konkursa norises dienā - Ventspils Digitālajā centrā. Katras grupas godalgotās vietas saņems ieejas kartes topošajā zinātnes centrā VIZIUM visai ģimenei.

Pasākumu organizē Ventspils Digitālais centrs. Papildus informācija, rakstot uz e-pastu margarita.zvejniece@ventspils.lv vai zvanot pa tālruni 63607607.