Ieskandini vasaru VIZIUM Terases svētkos kopā ar Tomu Grēviņu | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ieskandini vasaru VIZIUM Terases svētkos kopā ar Tomu Grēviņu

Piektdien, 20. maijā, Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina ikvienu ventspilnieku un pilsētas viesi uz VIZIUM Terases svētkiem, kas norisināsies Vakara pastaigas “virziens: JAUNS” ietvaros. Terases svētkos apmeklētajiem būs iespēja ne tikai lieliski pavadīt laiku atpūtas zonā, bet arī uzkāpt VIZIUM skatu platformā.

Šogad Vakara pastaiga ieguvusi pavisam jaunu maršrutu – no Lielā laukuma pa Lielo prospektu līdz pat jaunajam zinātnes centram VIZIUM, kur apmeklētājiem tiks atvērta terase, piedāvājot lieliskā atmosfērā pavadīt vakaru kopā ar dīdžeju Tomu Grēviņu. VIZIUM Terases svētkos sabiedrībai pirmo reizi tiks sniegta iespēja izbaudīt iespaidīgu skatu uz Ventspili, uzkāpjot jaunajā skatu platformā.

Terases svētku atpūtas zonā bērniem būs pieejamas Ventspils Digitālā centra radošās darbnīcas, kurās būs iespējams izveidot “VIZIUM” LED aproces, ar tehnoloģiju palīdzību uzzināt, kā cilvēku redz apkārtējie un, kura no smadzeņu puslodēm ir aktīvāka. Savukārt mazajiem Terases svētku apmeklētājiem plānota darbošanās pie mazo inženieru galda.

Tāpat par daudzveidīgām aktivitātēm parūpējies arī Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs, piedāvājot doties virtuālajā ceļojumā uz Irbenes radio astronomisko observatoriju - kādreizējo Padomju astronomijas un sakaru centru, lai izmantotu iespēju ar virtuālās realitātes palīdzību ieskatīties radioteleskopu vēsturiskajos skatos un salīdzināt tos ar šobrīd esošo infrastruktūru. Terases svētku apmeklētāji varēs iepazīties ar optiskajiem teleskopiem un izmēģināt tos darbībā, piedalīties radošajā darbnīcā, nokļūt Saules sistēmas planētu pasaulē, kā arī no papīra izveidot savu Saules sistēmu un izmēģināt izveidot savu meteorītu krāteri.

Vakara gaitā ikvienam būs iespēja piedalīties īpašā viktorīnā un laimēt zinātnes centra VIZIUM ieejas kartes. Visa vakara garumā pastaigas dalībniekiem būs iespēja baudīt gardas uzkodas un dzērienus. VIZIUM terases svētki norisināsies no plkst. 18:00 - 22:00.