Jauno dabaszinātņu pētnieku centrā skolēni izzina kosmosu | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Jauno dabaszinātņu pētnieku centrā skolēni izzina kosmosu

Vasaras brīvlaikā Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs piedāvā lielisku iespēju skolēniem bezmaksas uzzināt par dažādām ar zinātni un tehnoloģijām saistītām tēmām, kā arī satikt iedvesmojošus zinātniekus.

Šīs vasaras nodarbības ir veltītas kosmosa tēmai. Līdz šim jau ir norisinājušās vairākas nodarbības, kurās skolēniem bija iespēja uzzināt par to, kā radusies Pasaule – zvaigžņu dzimšanu un bojāeju, Saules sistēmas veidošanos un komētām. Tika pārrunātas tādas nopietnas tēmas, kā klimata pārmaiņas, tā sekas un daudzas citas ar planētām un zvaigznēm saistītās tēmas. Nodarbībās skolēniem tika piedāvāts ieskats kosmosa izpētes vēsturē – par pirmajiem praktiskajiem mēģinājumiem gan projektēt, gan izgatavot  reaktīvos lidaparātus, to nozīme kosmosa izpētē un daudz ko citu.

Vislielāko interesi raisījusi raķešu būves vēstures nodarbība, kurā skolēni uzzināja par to, kā tiek būvētas un palaistas kosmosā raķetes, kā arī par pirmajiem cilvēku lidojumiem uz Mēnesi un “Apollo” kosmisko lidojumu programmu – tās sasniegumiem un neveiksmēm. Īpaši aizraujoša bija iespēja uzzināt izvērstu stāstījumu par kosmosa kuģa “Apollo-13” avāriju un tā astronautu glābšanas varoņdarbu.

Vasaras nodarbību grafiks:

  • 27. jūlijā, 10:00-12:00: Gāzu planētas un to pavadoņi, reģistrēšanās līdz 26.jūlijam;
  • 03. augustā, 11:30-13:30: Laika skaitīšana un saules pulksteņi, reģistrēšanās līdz 2.augustam;
  • 10. augustā, 11:30-13:30: Maiņzvaigznes: to veidi un novērošana, reģistrēšanās līdz 9.augustam;
  • 17. augustā, 11:30-13:30: Ziemeļblāzmas: to izcelsme un novērošana, reģistrēšanās līdz 16. augustam;
  • 24. augustā, 11:30-13:30: Ar astronomiju saistītas mobilās lietotnes, reģistrēšanās līdz 23. augustam;
  • 31. augustā, 11:30-13:30: Saules un Mēness aptumsumi, reģistrēšanās līdz 30. augustam.

Vēršam uzmanību, ka nodarbības paredzētas 10.-12.klašu skolēniem, bet piedalīties var arī 8.-9.klašu skolēni, kam ir patiesa interese par dabaszinātnēm. Dalība nodarbībās ir bezmaksas. Nepieciešams iepriekš piereģistrēties šeit:  www.adre.se/dabaszinatnupetnieki. Interesenti aicināti pieteikties un piedalīties visās lekcijās, bet ir iespēja reģistrēties arī tikai uz sev interesējošajām lekcijām.

Vairāk informācijas pa tālr. 63607607 vai rakstot uz e-pastu: ginta.grinberga@ventspils.lv.