Jauns hobijs vien klikšķa attālumā | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Jauns hobijs vien klikšķa attālumā

Ventspils Digitālais centrs piedāvāja radošu, piedzīvojumiem un emocijām bagātu foto kursu “Klikšķa attālumā”. Vairāku dienu garumā, pieredzējušā fotogrāfa Renāra Boļšēvica pavadībā, kursa dalībniekiem bija iespēja apgūt gan foto meistarības teorētiskos aspektus, gan arī pielietot jauniegūtās zināšanas praksē. Kursa dalībniekiem bija iespēja ieraudzīt un iepazīt ikdienā jau ierastās Ventspils ielas, dabas un apskates objektus no pavisam jauna skatu punkta – caur kameras objektīvu.

Kursa “Klikšķa attālumā” dalībnieki apguva spoguļkameras pamatfunkcijas, kā piemēram, ISO jeb attēla sensora gaismas jutības iestatījumus, F jeb diafragmas atvērumu un slēdža ātrumu. Liels uzsvars tika likts ne tikai uz kameras iestatījumu apgūšanu, bet arī to, kā likt tai strādāt fotogrāfa labā un sasniegt vēlamo rezultātu ar pareizu kadrēšanu. Uzņemot fotogrāfiju, liela nozīme ir arī apgaismojumam – paņēmieni, kas strādā dienas gaismā, nedarīs to pašu triku arī tumsā. Kursa dalībnieki guva vērtīgas zināšanas un praksi, uzņemot attēlus gan gaišā dienas laikā, gan tumsā.

Kursa dalībnieki atzīst, ka apmācības bijušas ļoti interesantas, un nodarbībās iegūtas izsmeļošas teorētiskās un praktiskās zināšanas, bet pasniedzējs Renārs visa kursa laikā ne tikai stāstījis un mācījis, bet arī iedvesmojis un iedrošinājis topošos fotogrāfus. Pozitīvi tika vērtēta arī mājasdarbu uzdošana, kas kalpoja kā papildus izaicinājums un palīdzējis labāk iegaumēt jaunās zināšanas. Savukārt kursa dalībniekiem, kuriem kamera rokās nebija pirmo reizi, atzina, ka, pateicoties kursam, zināšanas fotografēšanā ir manāmi augušas.

Mācību laikā dalībnieki ar saviem foto veikumiem dalījās kopīgajā saziņas grupā, un arī kursa noslēgumā “jaunizceptie” fotogrāfi vienojušies turpināt ne tikai dalīties ar saviem darbiem, bet pat doties kopīgos foto piedzīvojumos. Kurss “Klikšķa attālumā” kalpoja gan kā aizraujošs vasaras noslēguma piedzīvojums, gan parādīja to, ka, uzsākot jaunu hobiju, var iegūt ne tikai jaunas zināšanas un prasmes, bet arī jaunus kontaktus un pat draugus.

Kursa “Klikšķa attālumā” dalībnieku darbu izstāde ir pieejama apskatei ikvienam interesentam Ventspils Digitālā centra otrajā stāvā, Akmeņu ielā 3.