Noslēgusies Ventspils Digitālā centra Pavasara IT skoliņa “Eksperiments” | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Noslēgusies Ventspils Digitālā centra Pavasara IT skoliņa “Eksperiments”

Ar silto pavasara sauli un krāšņiem eksperimentiem noslēgusies kārtējā Ventspils Digitālā centra organizētā Pavasara IT skola, kuras tēma šogad bija “Eksperiments”. No 14. līdz 17. martam aizrautīgos eksperimentos, radoši darbojoties ar tehnoloģijām un jautri pavadot laiku kopā ar draugiem, Pavasara IT skoliņā kopā piedalījās gandrīz 200 Ventspils skolēnu!

Lai skolas brīvlaiks tiktu pavadīts interesanti un lietderīgi, ikviens Ventspils sešgadnieks un 1. -7. klases skolēns tika aicināts piedalīties Pavasara IT skoliņas darbnīcās. Katrā Pavasara IT skoliņas norises dienā katrai vecuma grupai tika organizētas darbnīcas ar atšķirīgu saturu, kas sniedza skolēniem iespēju piedalīties tikai kādā konkrētā darbnīcā vai arī pieteikties uz nodarbībām katru dienu.

Pavasara IT skolas tēma šogad tika veltīta eksperimentiem un pārvērtībām. Skolēniem bija iespēja piedalīties visdažādākajās tehnoloģiju darbnīcās, kurās caur eksperimentiem varēja uzzināt vairāk par STEM un citām interesantām tēmām. Paši mazākie - sešgadnieki un pirmklasnieki, darbnīcās noskaidroja, kāds ir balona spēks, kā ola var nokļūt pudelē, kādas pārvērtības notiks ar čiekuru, ja tas tiks ievietots mikroviļņu krāsnī. Lai pavasaris būtu krāšņs un saulains, darbnīcās tika veidoti krāsaini pikseļu mākslas darbi, veikti eksperimenti ar akvareļu krāsām, kā arī no konfektēm “Skittles” tapa varavīksne.

Lielākiem bērniem bija iespēja izpausties gan radoši, radot mākslas darbus, gan izzināt fizikas pasauli un iejusties inženieru lomās. Skolēni iepazina enkaustiku - glezniecības tehniku, kurā ar elektriskā gludekļa un vaska krītiņiem uz enkaustikas papīra loksnes tika veidotas krāšņas kompozīcijas. Ar dažādu programmu palīdzību skolēniem tapa animācijas, video klipi, oriģināli mūzikas celiņi un pat telefona spēles. Skolēniem bija iespēja iejusties detektīva lomā un pārbaudīt savu loģiku un uzmanību, kā arī pārbaudīt savas spējas inženierijā, izveidojot Rūba–Goldberga mašīnu!

Noslēdzoties pavasara skoliņai, Ventspils digitālais centrs sāk gatavoties skolēnu vasaras brīvlaika IT skoliņai un jaunajai pulciņu sezonai!