Pasākumā Ventspils #TechUp IT speciālisti dalījās savā karjeras pieredzē | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Pasākumā Ventspils #TechUp IT speciālisti dalījās savā karjeras pieredzē

Ceturtdien, 12. maijā, norisinājās bezmaksas pasākums “Ventspils #TechUp”, kas šoreiz tika veltīts IT izglītības sniegtajām iespējām karjeras izvēlē. Pasākuma mērķis bija iedvesmot skolēnus un jauniešus apsvērt iespēju saistīt savu nākotni ar IT jomu un pastāstīt par plašajām iespējām, ko piedāvā izglītība IT.

Ar saviem karjeras pieredzes stāstiem dalījās četri IT jomas speciālisti Raitis Roze, Inese Rēriha, Vairis Caune un Kristaps Skutelis. Ventspils #TechUp dalībnieki savas uzstāšanās laikā ne tikai iepazīstināja ar savu karjeras ceļu un esošo nodarbošanos, bet arī pakavējās atmiņās par saviem studiju laikiem, pastāstot gan par mācībām, gan studiju dzīvi un dažādiem izaicinājumiem.

Pasākumu atklāja Raitis Roze, Liepājas Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centra un Zinātnes un izglītības inovāciju centra vadītājs, kā arī bijušais Ventspils Digitālā centra direktora vietnieks. Raitis Roze pastāstīja gan par savu karjeras attīstību Ventspilī jau no pašiem Digitālā centra pirmsākumiem, gan par atgriešanos un jaunu darba gaitu uzsākšanu dzimtajā Liepājā.

Ar stāstiem par nonākšanu Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos un IT saistību ar militāro nozari dalījās Inese Rēriha - uzņēmuma SIA "Envirotech” pārstāve, Baltijas Aizsardzības nozares koordinatore / Ģeogrāfiskās informācijas sistēmas speciāliste. Inese darbojas ar ģeotelpisko datu apstrādi, analīzi, vizualizāciju sagatavošanu un izplatīšanu, kā arī paralēli tam dienē Zemessardzē. Inese norādīja, ka viņas darbā liela nozīme ir ne tikai zināšanām IT, bet arī ļoti labai fiziskai sagatavotībai un rakstura stingrībai.

Par saviem studiju laikiem un pieredzi apmaiņas braucienā Francijā pastāstīja Ventspils Augstskolas Informācijas tehnoloģiju fakultātes dekāns Vairis Caune. Bet par dažādajiem darbiem, nedienām ar printeriem un mācīšanos dalījās SIA “TestDevLab” galvenais sabiedrisko attiecību speciālists un tehnoloģiju bloga “Kursors” galvenais redaktors Kristaps Skutelis. Kristaps Skutelis pastāstīja par savu karjeras ceļu, strādājot interneta kafejnīcā un degvielas tirdzniecības uzņēmumā, darbu radio un nonākšanu “TestDevLab”, kā arī par izaicinājumiem, apvienojot studijas ar pamatdarbu, un aicināja studentus neatlikt mācības augstskolā.

Pasākuma noslēgumā neformālā gaisotnē, pacienājoties ar gardām uzkodām, jauniešiem bija iespēja uzdot visus sev interesējošos jautājumus gan par dalībnieku profesionālo karjeru, gan par prakses un darba iespējām.