Ventspils Digitālais centrs aicina uz bezmaksas Zinātnieku pēcpusdienas nodarbībām | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Digitālais centrs aicina uz bezmaksas Zinātnieku pēcpusdienas nodarbībām

Piektdien, 30. septembrī, Ventspils Digitālais sadarbībā ar Ventspils Bibliotēku aicina ikvienu interesentu piedalīties bezmaksas nodarbībās, kas tiek organizētas Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu ietvaros. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par tehnoloģiju pielietojumu gan mežā, gan virtuvē, skaisti noformējot konservējumus ziemas krājumiem. Tāpat iedzīvotājam būs iespēja apskatīt jaunā Digitālās transformācijas centra telpas.

Ikviens interesents ir aicināts pieteikties uz bezmaksas nodarbībām un uzzināt par tehnoloģiju iespējām un to nozīmi mājsaimniecībā un dabā:

  • Kā tehnoloģijas palīdz laicīgi noteikt riskus mežā? Plkst. 15:00 – 15:40.
    • Docentes un vadošās pētnieces Lindas Gulbes pavadībā vienkāršā un interesantā veidā būs iespēja uzzināt, kā ar dronu palīdzību iespējams nolasīt un analizēt datus par dažādām mežā sastopamām parādībām, dzīvniekiem un kukaiņiem, lai savlaicīgi izvērtētu un uzsāktu meža glābšanas darbus.
  • Radošā darbnīca “Tehnoloģijas virtuvē”. Plkst. 16:30 – 18:00.
    • Rudens ir ziemas sagatavju laiks. Meistarīgā un radošā Anita Mellenberga palīdzēs un parādīs, kā izgatavot skaistas uzlīmes uz ievārījumu un konservējumu burciņām. Savukārt tiem, kas vēl sagatavju jomā ir iesācēji, būs iespēja iegūt vērtīgus padomus un ieteikumus no Ventspils Bibliotēkas par to, kā un kur meklēt jaunas idejas par receptēm, izmantojot internetu. Uz vietas interesentiem būs pieejami materiāli uzlīmju izgatavošanai, kā arī recepšu grāmatas un žurnāli.

Pasākumi norisināsies Ventspils Digitālajā centrā Akmeņu ielā 3.

Tāpat ikvienam iedzīvotājam tiks piedāvāta iespēja apskatīt jauno Digitālās Transformācijas centru Akmeņu ielā 5! Digitālās transformācijas centra telpas būs atvērtas apmeklētājiem plkst. 15:00 – 18:00.

 Lai piedalītos pasākumos, iepriekš jāpiesakās, aizpildot anketu: www.adre.se/vdczinatniekunakts.

Papildus informācija par pasākumu Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu macibas.vdc@ventspils.lv vai zvanot pa tālruni 63607607.