Zinātnes centrs aicina uz zinātnes šoviem un tehniski radošām darbnīcām! | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Zinātnes centrs aicina uz zinātnes šoviem un tehniski radošām darbnīcām!

Tikko atklātajā Ventspils zinātnes centrā VIZIUM notiek aktīva rosība, un jau pirmajās darbības dienās tas ir uzņēmis ciemos ievērojamu apmeklētāju plūsmu - gan vietējos iedzīvotājus, gan tūristus no Latvijas un ārvalstīm. Zinātnes centrs piesaista ne vien ar savu daudzveidīgo un interaktīvo ekspozīciju, bet arī aicina ikvienu apmeklētāju ļauties zinātkārei, vērot krāšņus zinātnes šovus un piedalīties tehniski radošajās darbnīcās.

Papildus ekspozīcijas apmeklējumam, zinātnes centrs piedāvā izzināt dabaszinātnes un jautri pavadīt laiku, apmeklējot atraktīvus zinātnes šovus, kurus VIZIUM viesiem būs iespēja baudīt katru dienu noteiktos laikos.

Zinātnes šovu norises laiki:

 

P.-S.

Sv.

12:00; 16:00

11:00

 

Zinātnes šovos šīs vasaras laikā būs iespēja nokļūt “Zinātnes ballītes” atmosfērā, kurā piedzīvot klasiskas ballīšu tradīcijas ar zinātnisku elpu. Maģija vai zinātne? Kādam maģija, bet tiem, kas izprot ķīmiju un fiziku, tā ir zinātne. Bērni šajos šovos varēs piedzīvot brīnumus, kas sirdij liek pukstēt straujāk un radīs vēlmi apgūt zināšanas, kas izskaidro, kāpēc notiek tas, kas piedzīvots šova laikā.

Savukārt no 25. jūnija sestdienās un svētdienās ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties tehniski radošās darbnīcās (60 min), kas ar laiku tiks organizētas arī darba dienās. Katru mēnesi būs jauna darbnīcu tēma – pirmā būs “Ūdens mēnesis”.

Tehniski radošo darbnīcu norises laiki:

 

S.

Sv.

13:00; 17:00

14:00

 

Radošajās darbnīcās “Ūdens mēnesī” būs iespēja izzināt gan Baltijas jūras, gan pasaules zemūdens dzīvi un iemītniekus. Dalībniekiem būs iespēja pašiem izveidot savu mini ekosistēmu ar sevis izvēlētiem jūras iemītniekiem.

Tāpat saistībā ar lielo interesi, tiks piedāvātas arī informatīvas ekskursijas pa VIZIUM ēku, kas būs pieejamas, iepriekš piesakoties un vienojoties par apmeklējuma laiku, rakstot uz e-pastu info@vizium.lv. Šādas ekskursijas cena būs 3 EUR par personu. Ja ekskursijas dalībniekiem būs vēlme izmēģināt arī eksponātus, nepieciešams iegādāties atsevišķu biļeti uz ekspozīciju zāli.

No 18. jūnija publiski pieejama arī VIZIUM terase un 30 metrus augstā skatu platforma, no kuras turpmāk katru dienu no plkst. 8:00 līdz 22:00 varēs baudīt lielisku skatu uz Ventspili.

Iegādāties biļetes uz ekspozīcijas zālēm, zinātnes šoviem un radošām darbnīcām iespējams zinātnes centra VIZIUM kasē. Plašāka informācija pieejama pa tālr.: 66776633, rakstot uz e-pastu: info@vizium.lv, VIZIUM sociālajos tīkos (@viziumventspils), kā arī mājas lapā www.vizium.lv.

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros.