Ventspils Digitālā centra pārstāvji dalās pieredzē ar kolēģiem no Kauņas | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Digitālā centra pārstāvji dalās pieredzē ar kolēģiem no Kauņas

Ceturtdien, 30. jūnijā,  Ventspils zinātnes centrā VIZIUM viesojās pārstāvji no Kauņas pašvaldības, lai noskaidrotu vairāk par Ventspils veiksmīgo pieredzi, attīstot zinātnes centra VIZIUM projektu. Savā pieredzē par darba procesu un projekta realizāciju dalījās Ventspils Digitālā centra pārstāvji.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes izpilddirektora vietnieks Egons Spalāns iesāka tikšanos, pastāstot kolēģiem no Kauņas par zinātnes centra izveides idejas pašiem pirmsākumiem un pirmajiem soļiem ceļā uz VIZIUM tapšanu.

Savukārt Ventspils Digitālā centra IT klastera vadītāja Kristīne Bergmane-Korāte iepazīstināja ar zinātnes centra tapšanu no projektu realizācijas, finansējuma avotu piesaistes un partnerības puses. Kauņas partneriem bija iespēja uzzināt gan par atbalsta un finansējuma piesaisti, gan par nosacījumiem un uzdevumiem šāda projekta realizācijā.

Kauņā pilnā sparā rit jaunā zinātnes centra “Science island” jeb “Zinātnes sala” būvniecība, kura galvenais virziens arī būs saistīts ar STEM jomām. Iecerēts, ka, tāpat kā VIZIUM, arī topošā Kauņas zinātnes centra galvenais darbības virziens būs sabiedrības izglītošana par STEM. VIZIUM pārstāvji dalījās ar pieredzi zinātnes centra satura, mācību programmu un darbnīcu izveidē, kā arī sadarbību ar Ventspils augstskolu un citiem zinātnes centriem.

Kauņas pašvaldības pārstāvjiem bija iespēja iepazīties ar zinātnes centra VIZIUM ekspozīcijas veidotājiem pilnsabiedrības “Nākotnes laboratorija Futurelab” pārstāvjiem - SIA “SOLAVI” vadītāju Intu Bērziņu un ekspozīcijas dizaina autoru SIA “DJA” arhitektu Didzi Jaunzemu, un uzzināt par ekspozīcijas veidošanas niansēm un izaicinājumiem.

Pēc oficiālās vizītes daļas viesiem no Kauņas bija iespēja doties apskatīt VIZIUM ēku, kā arī iepazīties un pašiem izmēģināt darbībā zinātnes centra eksponātus.